Kontaktpersoner

norrland_2015


Håkan Nordström
0935-131 11
hakan@dentalservice.se

Lina Nordström
0935-131 11
lina@dentalservice.se

Niklas Nordström

Försäljning
070-529 28 12
niklas@dentalservice.se

Anna Nordström
Försäljning
070-529 28 59
anna@dentalservice.se

Roger Bergström
Försäljning
Region Mellan & Syd
070-529 23 78
roger@dentalservice.se

Kurt Vikström
Service
Utgår från Umeå
070-529 99 32
kurt@dentalservice.se
Roger Östhus
Servicetekniker vinkelstycken
070-340 79 27
roger.osthus@tsdental.se

Kent Lidman
Service
Utgår från Skellefteå
070-535 97 44
kent@dentalservice.se
Gun Sjölinder
070-540 38 33
gun@tsdental.se

Välkommen till TS Dental!

Svensk Dentalservice i Vännäs (TS Dental) har funnits på marknaden sedan 1974. Genom åren har vi fått många och långvariga kundrelationer genom att hjälpa våra kunder med förebyggande service och reparationer av de allra flesta utrustningar som förekommer på marknaden. Vid behov av nyinvesteringar har vi fått förtroende att bistå med idéer, konsultation, försäljning och nyinstallationer av dentalutrustningar och inredningar. Vårt gemensamma bolag Svensk Dentalservice är basen för erfarenhetsutbyten och skapar inköpsvolymer, vilket gynnar våra kunder.

Vi är en trimmad organisation där bästa service alltid står i fokus med ambitionen att snabbast möjligt vara på plats när du får problem med en utrustning.

Våra servicetekniker utför förebyggande underhåll, akuta/avhjälpande reparationer, kontroll av röntgen samt validering och tester av autoklav och diskdesinfektorer.

TS dental är även generalagenter för hand- och vinkelstycken från NSK Nakanishi.

TS Dental

Postadress: Box 37, 91121 Vännäs
Besöksadress: Köpmangatan 29, 911 31 Vännäs
Telefon: 0935-13111
Fax: 0935-10326
E-post: info@tsdental.se
Lokal hemsida: www.tsdental.se