Kontaktpersoner


Lina Nordström
0935-131 11
lina@dentalservice.se
lina@tsdental.se

Anna Nordström
Försäljning
070-529 28 59
anna@tsdental.se

Niklas Nordström

VD
0935-131 11
niklas@tsdental.se

Gun Sjölinder
Försäljning Norrland
070-540 38 33
gun@tsdental.se

Nicklas Lindblad
Försäljning Mellan
070-529 28 58
nicklas.lindblad@tsdental.se

Mikael Ulander
Försäljning Syd
076-866 60 22
mikael.ulander@tsdental.se

Roger Östhus
Service, Verkstad
090-131 11
roger.osthus@tsdental.se

Kent Lidman
Service Norrland
070-535 97 44
kent@tsdental.se
Kurt Vikström
Service Norrland
070-529 99 32
kurt@tsdental.se
Thomas Stensson
Service Norrland
070-529 00 51
thomas.stensson@tsdental.se

Välkommen till TS Dental!

Svensk Dentalservice i Vännäs (TS Dental) har funnits på marknaden sedan 1974. Genom åren har vi fått många och långvariga kundrelationer genom att hjälpa våra kunder med förebyggande service och reparationer av de allra flesta utrustningar som förekommer på marknaden. Vid behov av nyinvesteringar har vi fått förtroende att bistå med idéer, konsultation, försäljning och nyinstallationer av dentalutrustningar och inredningar. Vårt gemensamma bolag Svensk Dentalservice är basen för erfarenhetsutbyten och skapar inköpsvolymer, vilket gynnar våra kunder.

Vi är en trimmad organisation där bästa service alltid står i fokus med ambitionen att snabbast möjligt vara på plats när du får problem med en utrustning.

Våra servicetekniker utför förebyggande underhåll, akuta/avhjälpande reparationer, kontroll av röntgen samt validering och tester av autoklav och diskdesinfektorer.

TS dental är även generalagenter för hand- och vinkelstycken från NSK Nakanishi.

TS Dental

Postadress: Box 37, 91121 Vännäs
Besöksadress: Köpmangatan 29, 911 31 Vännäs
Telefon: 0935-13111
Fax: 0935-10326
E-post: info@tsdental.se
Lokal hemsida: www.tsdental.se